Jak Dana Morávková pečuje o svou pleť?

Dana Morávková je považována za jednu z nejpopulárnějších českých hereček. Její usměvavou tvář můžeme vidět například v seriálu Ordinace v Růžové zahradě, kde hraje úspěšnou lékařku a momentálně rozvádějící se matku dvou dětí. Přestože Daně už není dvacet let, působí velmi mladě. Zajímalo nás, jak pečuje o svou pleť, a proto jsme jí položili několik otázek.

Dano, naše čtenářky Vás znají například z reklamy na jogurt, kde reprezentujete vzornou představitelku zdravého životního stylu. Žijete zdravě?

Jaké jsou Vaše základní pilíře při péči o pleť?

Za základ považuji dokonalé odličování, protože moje pleť si „užívá“ spousty líčení při natáčení i v divadle. Jsem přesvědčená, že ranní a večerní čištění je pro pleť zásadní. Jinak samozřejmě používám přípravky vhodné pro můj typ pleti. Alespoň jednou týdně si dopřeji masku, kterou vybírám podle aktuální potřeby – výživnou nebo hydratační.

Které kosmetické přípravky používáte? Máte v oblibě nějakou značku?

Jako každá žena se snažím o sebe pečovat. Používám přípravky Pevonia Botanica, krémy střídám podle ročního období i stavu mé pleti. V mé koupelně nechybí odličovací přípravky, denní a noční krémy, speciální krém kolem očí a různé masky.

Proč právě kosmetika Pevonia? V čem Vám nejvíce vyhovuje?

Již nějakou dobu spolupracuji s přírodní kosmetikou Pevonia Botanica. Protože vždy zvažuji, s kým spojím své jméno, musí se jednat o něco, čemu sama věřím a co používám. Líbí se mi, že je složena z nejčistších přírodních ingrediencí a že v její nabídce je několik řad výrobků postihujících různé typy pleti i různé věkové kategorie.

Je nějaký kosmetický přípravek, bez kterého se neobejdete?

K mým nejoblíbenějším přípravkům patří Zpevňující krém s mořským elastinem z řady Power Repair. Obsahuje totiž mořský elastin, který zpevňuje a zlepšuje pružnost pokožky, kyselinu hyaluronovou, která dodávající pleti a buňkám hloubkovou hydrataci a zabraňující ztrátě vody z pleti.

Foto: Alžběta Jungrová pro Pevonii

Chodíte občas na kosmetiku? Navštěvujete kosmetické salóny?

Oblíbila jsem si nejen produkty značky Pevonia, ale také úžasné procedury. Na kosmetiku se snažím chodit pravidelně jednou za měsíc. Kromě péče o obličej si ráda dopřeji i ošetření těla. Nedám dopustit na omlazující zábal s tropickým ovocem, který vyhlazuje vrásky, hydratuje, omlazuje a vyživuje.

Jak si nejlépe odpočinete?

Relaxuji s knížkou, návštěvou divadla či koncertu. Miluji pyžamové dny, když si jednou za čas dopřeji ten luxus a celý den nikam nevyjdu a jen odpočívám. Všichni moc rádi cestujeme, to je ideální odpočinek. Kdybych mohla, jedu na cestu kolem světa, ale to ani za ty dva měsíce, co mám nejdéle volno, nestihnu. Moc se mi třeba líbilo v Izraeli, v Jordánsku nebo na Kubě. Ráda bych se jednou podívala do francouzské Polynésie. Ta vypadá jako ráj.

Používáte také nějaké podomácku vyrobené preparáty?

Doma raději s „výrobou“ přípravků neexperimentuji a sázím na přípravky profesionálů.

A co beauty blogy? Zavítáte na ně občas pro inspiraci?

Netrávím mnoho času u počítače, ale vítám veškerou inspiraci. Nápadů nebo rad není nikdy dost.

Sledujete i jiné druhy blogů?

Občas se podívám na nějaké blogy věnované módě.

Foto: Alžběta Jungrová pro Pevonii

Napadlo Vás někdy, že byste si také založila blog? Na jakou kategorii by byl zaměřený?

Kdepak, jsem herečka a choreografka, rozhodně nehodlám psát.

A ještě poslední otázka. Můžete nám prozradit, co nyní chystáte a kde Vás můžeme vidět?

Pokračuje natáčení Ordinace a pravidelně hraju v několika představeních v Divadle Bez zábradlí - v Indické bance, v představení Jakub a jeho pán, ve hře 2x Woody Allen. Nyní zkoušíme novou hru Jistě, pane premiére. S divadlem máme představení v Praze, ale také jezdíme po celé republice. To je sice trochu náročné, ale takový herecký život prostě je – trochu kočovný.

Děkujeme za příjemný rozhovor.

Foto: Alžběta Jungrová

Pravidla hlasování

V semifinále můžete hlasovat pouze pro jednu blogerku v kategorii. Hlasovat můžete pouze 1 x za celou dobu semifinálového hlasování. Opakované pokusy hlasování budou systémem zabezpečeny a nahlášeny. Semifinálové hlasování bude ukončeno 14.10.2013. Osm blogerek z každé kategorie postupuje do finálového hlasování, které bude začínat 16.10.2013 a bude ukončené 30.10.2013. Finálovou desítku blogů doplní volba poroty svými vybranými blogy. Vítězky budou oznámeny na finálovém večírku.

Případné dotazy směřujte prosím na e-mail info@blogerkaroku.cz. Pro více informací navštivte pravidla soutěže.