Zubní klinika, kde to nebolí

Můžete se spoléhat na kvalitní geny a zubařům se ze strachu vyhýbat. Tím si ale říkáte o pořádnou pohromu.  Kdo z Vás se bojí zubaře a rád by se ho zbavil, ten ať zkusí kliniku, kde to nebolí. Máme pro Vás jeden tip, a to doporučení na partnera Blogerky Roku.

Zubní kliniku ERPET MEDICAL CENTRUM, která letos v únoru oslavila již 7. narozeniny.

ERPET MEDICAL CENTRUM se nachází v Pštrossově ulici 10 na Praze 1 – tedy přímo v centru Prahy – 5 minut chůze od Národního divadla, či Karlova náměstí.  Klienti jsou ošetřováni v celkem 19-ti ordinacích včetně dvou chirurgických sálů, které se využívají zejména k implantologii či extrakcím a samozřejmě k veškerým ostatním chirurgickým zákrokům. Ve třech ordinacích Vám péči poskytují dentální hygienistky. Přímo v budově se nachází plně digitální RTG pracoviště a také zubní laboratoře, což umožňuje nabídnout klientům veškeré služby ambulantní stomatologie v jedné budově a není nutné klienta odesílat na specializované pracoviště. 

Moderní a příjemný interiér kliniky působí na psychiku klienta uklidňujícím dojmem. Ve stomatologických ordinacích ERPET MEDICAL CENTRA je poskytována komplexní odborná péče o Váš chrup a samozřejmostí je profesionální a vstřícný přístup personálu.  Prioritou při ošetření je pohodlí klienta a bezbolestnost zákroku. Veškeré vybavení a použité technologie jsou té nejvyšší kvality.  Konkrétněji mezi nabízené služby patří běžné preventivní kontroly, které by měl každý absolvovat zhruba dvakrát do roka - frekvence návštěv je individuální a určí jí lékař dle stavu chrupu. Tuto preventivní prohlídku doporučují lékaři ERPET MEDICAL CENTRA téměř vždy spojit s ošetřením u dentální hygienistky, která provádí instruktáž domácí péče o chrup, dokonale odstraní zubní kámen a plak v dutině ústní a vybere pro klienta vyhovující pomůcky určené ke správnému čištění zubů. Po provedené instruktáži je samozřejmě možno si doporučené pomůcky (mezizubní kartáčky, dentální nitě, atd.) zakoupit přímo v recepci kliniky.

Dentální hygiena se v poslední době stává velmi důležitou součástí preventivní stomatologie. Pravidelné ošetření u dentální hygienistky a dále správné čištění zubů s použitím správných pomůcek rapidně omezuje vznik zubního kazu a vznik lidově řečeno „parodontózy“. Toto ošetření je bohužel plně hrazeno klientem, ale náklady vynaložené 1- 2x ročně na toto ošetření, ušetří mnoho výdajů za implantáty a protetické práce ve vyšším věku, zejména u klientů s nadměrnou tvorbou zubního plaku a kamene. Pokud se přece jen i přes pravidelné preventivní návštěvy u stomatologa a dentální hygienistky vyskytne problém, v ERPET MEDICAL CENTRU se toto dá vyřešit bezbolestně.  Úzkostliví pacienti většinou odkládají návštěvu stomatologa až do doby, kdy je bolest neúnosná. Bohužel ošetřování takových stavů může být potom pro pacienta často opět velmi stresující. Tomuto může pomoci vstřícný a příjemný personál – od recepčních až po sestřičky v ordinaci a dále samozřejmě použití lokální anestezie, bez které se v podstatě již žádný zákrok neobejde. Je také možné využít tzv. rajský plyn – Entonox, což je účinné analgetikum pro potlačení strachu při zákroku a krátkodobé bolesti při vpichu lokální anestezie. Jeho použití zajistí analgetické a sedativní účinky při Vašem plném vědomí. Má minimum nežádoucích účinků, jeho podání je snadné. Má rychlý nástup a ústup účinku (během několika minut). Je ideální pro dětské pacienty a pacienty, kteří trpí strachem z lékaře nebo ošetření v ústech. Jeho použití je možné u všech typů výkonů. Po 15 minutách po ukončení inhalace můžete odejít a po 30 minutách můžete řídit automobil, což při podání jiných léků není tak rychle možné. Další variantou je analgosedace či celková anestezie u složitějších výkonů – u obou je přítomen anesteziolog. Může se využít při komplikovaných extrakcích zubů moudrosti, či při zavádění implantátů. Díky implantátům se dnes mohou nahrazovat chybějící zuby bez nutnosti brousit zuby ostatní a řešit mezeru můstkem.  Implantátem zasazeným do čelistní kosti se nahradí chybějící zub a po vytvoření pevného spojení s kostí se implantát využije pro protetickou práci, jejíž zhotovení by jinak nebylo možné. Jde sice o náročnou, ale efektivní metodu rekonstrukce chrupu. Dentální implantologie prodělala v posledním desetiletí bouřlivý vývoj a stala se standardním léčebným postupem v moderní stomatologii.

Mezi další nabízené služby samozřejmě od běžného ošetření zubních kazů a estetické stomatologie patří také zhotovení protetických prací – korunek, můstků, částečných a celkových náhrad snímacích, či fixních.  Pohotovostní služba o víkendech či svátcích je také jednou z důležitých nabízených služeb.

Pštrossova 10, 110 00 Praha 1, tel: +420 221 595 000, pohotovost o víkendech a svátcích - tel: +420 724 511 547.

www.erpetmedical.cz

Pravidla hlasování

V semifinále můžete hlasovat pouze pro jednu blogerku v kategorii. Hlasovat můžete pouze 1 x za celou dobu semifinálového hlasování. Opakované pokusy hlasování budou systémem zabezpečeny a nahlášeny. Semifinálové hlasování bude ukončeno 14.10.2013. Osm blogerek z každé kategorie postupuje do finálového hlasování, které bude začínat 16.10.2013 a bude ukončené 30.10.2013. Finálovou desítku blogů doplní volba poroty svými vybranými blogy. Vítězky budou oznámeny na finálovém večírku.

Případné dotazy směřujte prosím na e-mail info@blogerkaroku.cz. Pro více informací navštivte pravidla soutěže.